Plugins - Contact Form 7 - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (307 entries)

note: translators: %s: URL to the Really Simple CAPTCHA plugin page
en: <strong>Warning:</strong> The <a href="%s">Really Simple CAPTCHA</a> plugin is not active.
tr: <strong>Uyarı:</strong> <a href="%s">Really Simple CAPTCHA</a> eklentisi etkin değil.

note: translators: %s: URL to support page about integration with external APIs
en: You can expand the possibilities of your contact forms by integrating them with external services. For details, see <a href="%s">Integration with external APIs</a>.
tr: İletişim formlarınızın olanaklarını harici servislerle entegre ederek genişletebilirsiniz. Ayrıntılar için <a href="%s">Harici API’lerle entegrasyon</a> bölümüne bakın.

en: Exclude a line from output if all of its mail-tags are blank
tr: Tüm posta etiketleri boşsa satırı çıktıya dahil etme

note: translators: 1: URL to support page about Cloudflare Turnstile, 2: Stripe
en: With help from cloud-based machine learning, anti-spam services will protect your forms (<a href="%1$s">Cloudflare Turnstile</a>). Even payment services are natively supported (<a href="%2$s">Stripe</a>).
tr: Bulut tabanlı makine öğrenimi desteğiyle anti-spam servisleri formlarınızı korur (<a href="%1$s">Cloudflare Turnstile</a>). Hatta ödeme servisleri bile yerel olarak desteklenir (<a href="%2$s">Stripe</a>).

note: translators: 1: URL to support page about Akismet, 2: Cloudflare Turnstile, 3: Disallowed list
en: Contact Form 7 supports spam-filtering with <a href="%1$s">Akismet</a>. <a href="%2$s">Cloudflare Turnstile</a> blocks annoying spambots. Plus, using <a href="%3$s">disallowed list</a>, you can block messages containing specified keywords or those sent from specified IP addresses.
tr: Contact Form 7, <a href="%1$s">Akismet</a> ile spam filtrelemeyi destekler. <a href="%2$s">Cloudflare Turnstile</a> can sıkıcı spam botlarını engeller. Ayrıca <a href="%3$s">yasaklı listesi</a>ni kullanarak belirli anahtar kelimeleri içeren veya belirli IP adreslerinden gönderilen iletileri engelleyebilirsiniz.

note: translators: %s: URL to support page about the additional settings editor
en: You can add customization code snippets here. For details, see <a href="%s">Additional settings</a>.
tr: Buraya özelleştirme kod parçacıkları ekleyebilirsiniz. Ayrıntılar için <a href="%s">Ek ayarlar</a> bölümüne bakın.

note: translators: %s: URL to support page about the messages editor
en: You can edit messages used in various situations here. For details, see <a href="%s">Editing messages</a>.
tr: Burada çeşitli durumlarda kullanılan iletileri düzenleyebilirsiniz. Ayrıntılar için <a href="%s">İletileri düzenleme</a> bölümüne bakın.

note: translators: %s: URL to support page about the email template
en: You can edit the email template here. For details, see <a href="%s">Setting up mail</a>.
tr: Burada e-posta şablonunu düzenleyebilirsiniz. Ayrıntılar için <a href="%s">Postayı ayarlama</a> bölümüne bakın.

note: translators: %s: URL to support page about the form template
en: You can edit the form template here. For details, see <a href="%s">Editing form template</a>.
tr: Burada form şablonunu düzenleyebilirsiniz. Ayrıntılar için <a href="%s">Form şablonunu düzenleme</a> bölümüne bakın.

note: translators: %s: Search query.
en: Search results for: <strong>%s</strong>
tr: Arama sonuçları: <strong>%s</strong>

en: <strong>Attention reCAPTCHA users:</strong> Google attempts to make all reCAPTCHA users migrate to reCAPTCHA Enterprise, meaning Google charges you for API calls exceeding the free tier. Contact Form 7 supports <a href="https://contactform7.com/turnstile-integration/">Cloudflare Turnstile</a>, and we recommend it unless you have reasons to use reCAPTCHA.
tr: <strong>reCAPTCHA kullanıcılarının dikkatine:</strong> Google, tüm reCAPTCHA kullanıcılarını reCAPTCHA Enterprise’a geçirmeye çalışıyor; bu da ücretsiz kotayı aşan API çağrıları için ücretlendirme anlamına geliyor. Contact Form 7, <a href="https://contactform7.com/turnstile-integration/">Cloudflare Turnstile</a>’ı destekler ve reCAPTCHA kullanmanız için özel bir nedeniniz yoksa bunu öneririz.

en: Contact Form 7 has completed the <a href="https://contactform7.com/2025/01/08/complete-removal-of-constant-contact-integration/">removal of the Constant Contact integration</a>. We recommend <a href="https://contactform7.com/sendinblue-integration/">Brevo</a> as an alternative.
tr: Contact Form 7, <a href="https://contactform7.com/2025/01/08/complete-removal-of-constant-contact-integration/">Constant Contact entegrasyonunun tamamen kaldırılmasını</a> tamamladı. Alternatif olarak <a href="https://contactform7.com/sendinblue-integration/">Brevo</a>’yu öneriyoruz.

en: Add Contact Form
tr: İletişim Formu Ekle

en: File size limit
tr: Dosya boyutu sınırı

en: Too many items are selected.
tr: Çok fazla öğe seçildi.

en: Invalid action URL is detected.
tr: Geçersiz eylem URL'si tespit edildi.

en: Undefined value was submitted through this field.
tr: Bu alan üzerinden tanımlanmamış değer gönderildi.

en: There is no valid unit tag.
tr: Geçerli bir birim etiketi yok.

en: Brevo integration
tr: Brevo entegrasyonu

note: translators: 1: blog name, 2: blog URL
en: This email is a receipt for your contact form submission on our website (%1$s %2$s) in which your email address was used. If that was not you, please ignore this message.
tr: Bu e-posta, e-posta adresinizin kullanıldığı web sitemizdeki (%1$s %2$s) iletişim formu gönderiminizin makbuzudur. Eğer bu kişi siz değilseniz, lütfen bu mesajı dikkate almayın.

note: translators: 1: blog name, 2: blog URL
en: This is a notification that a contact form was submitted on your website (%1$s %2$s).
tr: Bu, web sitenizde bir iletişim formunun gönderildiğine dair bir bildirimdir (%1$s %2$s).

en: Unsafe email config is used without sufficient protection.
tr: Güvenli kabul edilmeyen bir e-posta yapılanması yeterli koruma düzeyi olmadan kullanılıyor.

en: Configuration error is detected.
tr: Konfigürasyon hatası tespit edildi.

en: Brevo is active on this site.
tr: Brevo bu sitede aktif.

en: Contact form not found.
tr: İletişim formu bulunamadı.

en: Error:
tr: Hata:

[ctx: block description]
en: Insert a contact form you have created with Contact Form 7.
tr: Contact Form 7 ile oluşturduğunuz bir iletişim formu ekleyin.

en: &#8212;Please choose an option&#8212;
tr: &#8212;Lütfen bir seçenek seçin&#8212;

en: Akismet is active on this site.
tr: Akismet bu sitede aktiftir.

en: CAPTCHAs are designed to distinguish spambots from humans, and are therefore helpless against human spammers. In contrast to CAPTCHAs, Akismet checks form submissions against the global database of spam; this means Akismet is a comprehensive solution against spam. This is why we consider Akismet to be the centerpiece of the spam prevention strategy.
tr: CAPTCHA'lar spambotları insanlardan ayırmak için tasarlanmıştır ve bu nedenle insan spam göndericilere karşı çaresizdir. CAPTCHA'ların aksine, Akismet form gönderimlerini küresel spam veritabanına karşı kontrol eder; bu da Akismet'in spam'e karşı kapsamlı bir çözüm olduğu anlamına gelir. Bu nedenle Akismet'i spam önleme stratejisinin en önemli parçası olarak görüyoruz.

en: Learn how your data is processed.
tr: Verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.

en: This form uses Akismet to reduce spam.
tr: Bu form, spam'i azaltmak için Akismet'i kullanır.

en: Contact form
tr: İletişim Formu

en: Colons are used in form-tag names.
tr: Form etiketi adlarında iki nokta üst üste kullanılır.

en: Please enter a telephone number.
tr: Lütfen bir telefon numarası girin.

en: Please enter a URL.
tr: Lütfen bir URL girin.

en: Please enter an email address.
tr: Lütfen bir e-posta adresi giriniz.

en: This field has a too large number.
tr: Bu alan çok büyük bir sayıya sahiptir.

en: This field has a too small number.
tr: Bu alan çok küçük bir sayıya sahiptir.

en: Please enter a number.
tr: Lütfen bir sayı giriniz.

en: This field has a too late date.
tr: Bu alan çok geç bir tarihe sahiptir.

en: This field has a too early date.
tr: Bu alan çok erken bir tarihe sahiptir.

en: Please enter a date in YYYY-MM-DD format.
tr: Lütfen YYYY-AA-GG formatında bir tarih girin.

en: The request payload format is not supported.
tr: İstek yükü biçimi desteklenmiyor.

note: translators: 1: WordPress hook name, 2: version number
en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s with no alternative available.
tr: %1$s kancası Contact Form 7'nin %2$s sürümünden beri <strong>öncelikli değil</strong> ve alternatifi yok.

en: The uploaded file is too large.
tr: Yüklenen dosya çok büyük.

en: This field has a too short input.
tr: Bu alan çok kısa bir girişe sahiptir.

en: This field has a too long input.
tr: Bu alan çok uzun bir girdiye sahiptir.

en: Please fill out this field.
tr: Lütfen bu alanı doldurunuz.

note: translators: 1: PHP function name, 2: version number, 3: alternative function name
en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
tr: %1$s işlevi, İletişim Formu 7 sürüm %2$s'den beri <strong>kullanımdan kaldırılmıştır</strong>! Bunun yerine %3$s kullanın.

en: Spam protection
tr: Spam koruması

note: translators: Developer debugging message. 1: PHP function name, 2: Explanatory message, 3: Contact Form 7 version number.
en: Function %1$s was called incorrectly. %2$s %3$s
tr: %1$s işlevi yanlış çağrıldı. %2$s %3$s

note: translators: 1: blog name, 2: confirmation link
en: Hello,
    
    This is a confirmation email sent from %1$s.
    
    We have received your submission to our web form, according to which you have allowed us to add you to our contact list. But, the process has not yet been completed. To complete it, please click the following link.
    
    %2$s
    
    If it was not your intention, or if you have no idea why you received this message, please do not click on the link, and ignore this message. We will never collect or use your personal data without your clear consent.
    
    Sincerely,
    %1$s
tr: Merhaba,
    
    Bu, %1$s tarafından gönderilen bir onay e-postasıdır.
    
    Sizi iletişim listemize eklememize izin verdiğiniz web formumuza yaptığınız başvuruyu aldık. Ancak süreç henüz tamamlanmadı. Tamamlamak için lütfen aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.
    
    %2$s
    
    Niyetiniz bu değilse veya bu mesajı neden aldığınızı bilmiyorsanız, lütfen bağlantıya tıklamayın ve bu mesajı dikkate almayın. Açık onayınız olmadan kişisel verilerinizi asla toplamayacağız veya kullanmayacağız.
    
    Saygılarımızla,
    %1$s

note: translators: %s: blog name
en: Opt-in confirmation from %s
tr: %s'den katılım onayı

en: Complete payment
tr: Ödemeyi tamamla

en: Proceed to checkout
tr: Ödemeye Git

en: Payment is required. Please pay by credit card.
tr: Ödeme gereklidir. Lütfen kredi kartı ile ödeme yapınız.

en: Payments
tr: Ödemeler

en: Publishable Key
tr: Yayınlanabilir Anahtar

en: Stripe is not available on this site. It requires an HTTPS-enabled site.
tr: Stripe bu sitede mevcut değil. HTTPS özellikli bir site gerektirir.

en: Stripe is active on this site.
tr: Stripe bu sitede aktif.

en: Stripe integration
tr: Stripe entegrasyonu

en: Unique identifier for the contact form.
tr: İletişim formu için benzersiz tanımlayıcı.

en: Dots are used in form-tag names.
tr: Form etiketi adlarında noktalar kullanılır.

en: Show welcome panel
tr: Karşılama panelini göster

en: Welcome panel
tr: Hoş geldiniz paneli

en: You have strong allies to back you up.
tr: Sizi destekleyecek güçlü müttefikleriniz var.

en: Integration with External API
tr: Harici API ile Entegrasyon

en: Manage your email templates
tr: E-posta şablonlarınızı yönetin

en: You have no active email template yet.
tr: Henüz aktif bir e-posta şablonunuz yok.

en: &mdash; Select &mdash;
tr: &mdash; Seç &mdash;

en: Select an email template:
tr: Bir e-posta şablonu seçin:

en: Send a welcome email to new contacts
tr: Yeni kişilere hoş geldiniz e-postası gönderin

en: Welcome email
tr: Hoşgeldin e-postası

en: (opens in a new tab)
tr: (yeni bir sekmede açılır)

en: Manage your contact lists
tr: Kişi listelerinizi yönetin

en: You have no contact list yet.
tr: Henüz bir iletişim listeniz yok.

en: Select lists to which contacts are added:
tr: Kişilerin ekleneceği listeleri seçin:

en: Add form submitters to your contact lists
tr: Form gönderenleri kişi listelerinize ekleyin

en: Contact lists
tr: İletişim listeleri

note: translators: %s: link labeled 'Brevo integration'
en: You can set up the Brevo integration here. For details, see %s.
tr: Brevo entegrasyonunu buradan ayarlayabilirsiniz. Ayrıntılar için %s bölümüne bakın.

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

[ctx: API keys]
en: Remove key
tr: Anahtarı kaldır

en: API key
tr: API anahtarı

en: Setup integration
tr: Entegrasyon Kurulumu

en: Store and organize your contacts while protecting user privacy on Brevo, the leading CRM & email marketing platform in Europe. Brevo offers unlimited contacts and advanced marketing features.
tr: Avrupa'nın lider CRM ve e-posta pazarlama platformu Brevo'da kullanıcı gizliliğini korurken kişilerinizi saklayın ve düzenleyin. Brevo sınırsız kişi ve gelişmiş pazarlama özellikleri sunar.

en: You have not been authenticated. Make sure the provided API key is correct.
tr: Kimliğiniz doğrulanmadı. Sağlanan API anahtarının doğru olduğundan emin olun.

en: Failed to attach a file. The total file size exceeds the limit of 25 megabytes.
tr: Dosya eklenemedi. Toplam dosya boyutu 25 megabayt sınırını aşıyor.

note: translators: %s: Attachment file path.
en: Failed to attach a file. %s is not a readable file.
tr: Dosya eklenemedi. %s okunabilir bir dosya değil.

note: translators: %s: Attachment file path.
en: Failed to attach a file. %s is not in the allowed directory.
tr: Dosya eklenemedi. %s, izin verilen dizinde değil.

en: Submit
tr: Gönder

en: (optional)
tr: (tercihe bağlı)

note: translators: %s: comma separated list of disallowed words
en: Disallowed words (%s) are used.
tr: İzin verilmeyen kelimeler (%s) kullanılmış.

en: Disallowed words are used.
tr: İzin verilmeyen kelimeler kullanılmış.

note: translators: %s: Contact Form 7 version number.
en: (This message was added in Contact Form 7 version %s.)
tr: (Bu mesaj Contact Form 7 sürüm %s ile eklendi.)

en: The fourth parameter ($mail_tag) must be an instance of the WPCF7_MailTag class.
tr: Dördüncü parametre ($mail_tag), WPCF7_MailTag sıfının bir örneği olmalı.

note: translators: time format, see https://www.php.net/date
en: g:i a
tr: H:i

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
tr: %1$s - %2$s

en: Error
tr: Hata

en: The total size of attachment files is too large.
tr: Ek dosyalarının toplam boyutu çok büyük.

en: Unavailable HTML elements are used in the form template.
tr: Şablon formunda uygun olmayan HTML öğeleri kullanılıyor

en: reCAPTCHA is active on this site.
tr: reCAPTCHA bu sitede aktif.

en: reCAPTCHA response token is empty.
tr: reCAPTCHA cevap anahtarı boş.

en: Submitted nonce is invalid.
tr: Geçici olarak gönderilen geçersiz.

en: User-Agent string is unnaturally short.
tr: Kullanıcı aracısı metin öngörülenden daha kısa.

note: translators: 1: value of reCAPTCHA score 2: value of reCAPTCHA threshold
en: reCAPTCHA score (%1$.2f) is lower than the threshold (%2$.2f).
tr: (%1$.2f) reCAPTCHA puanı (%2$.2f) eşikten daha düşük.

en: Akismet returns a spam response.
tr: Akismet tarafından istenmeyen olarak döndü.

note: translators: 1: response code, 2: message, 3: body, 4: URL
en: HTTP Response: %1$s %2$s %3$s from %4$s
tr: HTTP yanıtı: %1$s %2$s %3$s %4$s

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: reCAPTCHA protects you against spam and other types of automated abuse. With Contact Form 7&#8217;s reCAPTCHA integration module, you can block abusive form submissions by spam bots.
tr: reCAPTCHA, spam ve diğer otomatik kötüye kullanımlara karşı sizi korur. Contact Form 7 nin reCAPTCHA entegrasyon modülü sayesinde spam vb. botları formunuzdan korumuş olursunuz.

en: reCAPTCHA (v3)
tr: reCAPTCHA V3

note: translators: %s: link labeled 'reCAPTCHA (v3)'
en: API keys for reCAPTCHA v3 are different from those for v2; keys for v2 do not work with the v3 API. You need to register your sites again to get new keys for v3. For details, see %s.
tr: ReCAPTCHA v3 için API anahtarları, v2 için olanlardan farklıdır; v2 için olan anahtarlar v3 API ile çalışmaz. v3 için yeni anahtarlar almak için sitelerinizi tekrar kaydetmeniz gerekmektedir. Detaylar için %s adresine bakabilirsiniz.

[ctx: API keys]
en: Remove Keys
tr: Anahtarları kaldır

en: App Secret
tr: App güvenlik kodu

en: API Key
tr: API anahtarı

en: Email marketing
tr: E-posta pazarlama

en: It is not allowed to use files outside the wp-content directory.
tr: Wp-content dizini dışındaki dosyaları kullanmak izin verilmez.

en: Professional services
tr: Profesyonel hizmetler

en: Support forums
tr: Destek forumları

en: Here are some available options to help solve your problems.
tr: Burada sorunlarınızı çözmeye yardımcı olabilecek bazı seçenekler mevcut.

en: Do you need help?
tr: Yardıma ihtiyacın var mı?

en: Condition
tr: Koşul

en: Not consented
tr: Kabul edilmedi

en: Consented
tr: Kabul edildi

en: Sending mail has been aborted.
tr: E-posta gönderimi iptal edildi.

en: This contact form is available only for logged in users.
tr: Bu iletişim formu yalnızca oturum açmış kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

en: Deprecated settings are used.
tr: Kullanım dışı olan ayarlar kullanıldı.

en: There was an error deleting the contact form.
tr: İletişim formu silinirken bir hata oluştu.

en: You are not allowed to access the requested contact form.
tr: Talep edilen iletişim formuna erişmenize izin verilmiyor.

en: The requested contact form was not found.
tr: Talep edilen iletişim formu bulunamadı.

en: You are not allowed to create a contact form.
tr: İletişim formu oluşturmanıza izin verilmiyor.

en: Cannot create existing contact form.
tr: Mevcut iletişim formu tekrar oluşturulamaz.

en: You are not allowed to access contact forms.
tr: İletişim formlarına erişmenize izin verilmiyor.

en: Attachment file does not exist at %path%.
tr: Ek dosya %path% konumunda mevcut değil.

en: Invalid mailbox syntax is used in the %name% field.
tr: %name% alanında geçersiz e-posta kutusu söz dizimi kullanıldı.

note: translators: %names%: a list of form control names
en: Unavailable names (%names%) are used for form controls.
tr: Kullanılamayan isimler (%names%) form denetimleri için kullanıldı.

en: There are invalid mail header fields.
tr: Geçersiz posta başlığı alanları var.

en: HTML tags are used in a message.
tr: Mesaj içerisinde HTML etiketleri kullanıldı.

en: Sender email address does not belong to the site domain.
tr: Gönderen e-posta adresi site alan adına ait değil.

en: Invalid mailbox syntax is used.
tr: Geçersiz posta kutusu kullanıldı.

en: There is a possible empty field.
tr: Olası bir boş alan var.

note: translators: %s: number of errors detected
en: %s configuration error detected | %s configuration errors detected
tr[0]: %s yapılandırma hatası tespit edildi
tr[1]: %s yapılandırma hatası tespit edildi

en: There was an error saving the contact form.
tr: İletişim formu kaydedilirken hata oluştu.

note: translators: 1: WordPress hook name, 2: version number, 3: alternative hook name
en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
tr: %1$s kancası Contact Form 7 sürüm %2$s'den beri <strong>kullanılmıyor</strong>! Bunun yerine %3$s kullanın.

en: Contact Form 7 does not store submitted messages anywhere. Therefore, you may lose important messages forever if your mail server has issues or you make a mistake in mail configuration.
tr: Contact Form 7 gönderilen mesajları hiçbir yerde saklamaz. Bu nedenle, posta sunucunuzda sorun varsa veya posta yapılandırmasında bir hata yaparsanız önemli mesajları sonsuza kadar kaybedebilirsiniz.ı

en: Before you cry over spilt mail&#8230;
tr: E-postalar için boş yere ağlamadan önce

en: Spammers target everything; your contact forms are not an exception. Before you get spammed, protect your contact forms with the powerful anti-spam features Contact Form 7 provides.
tr: Spam gönderenler her şeyi hedef alır; iletişim formlarınız da bir istisna değildir. Spam yemeden önce, Contact Form 7'nin sağladığı güçlü anti-spam özellikleriyle iletişim formlarınızı koruyun.

en: Getting spammed? You have protection.
tr: İstenmeyen e-posta mı alıyorsunuz? Korumanız var.

en: Multiple form controls are in a single label element.
tr: Birden fazla form kontrolü tek bir etiket elemanının içine yerleştirildi.

en: FAQ about Configuration Validator
tr: Yapılandırma doğrulayıcı hakkında SSS

en: The answer to the quiz is incorrect.
tr: Soruya verilen cevap doğru değil.

en: There was an error uploading the file.
tr: Dosya yüklenirken hata meydana geldi.

en: You are not allowed to upload files of this type.
tr: Bu dosya türünü yükleme iznine sahip değilsiniz.

en: There was an unknown error uploading the file.
tr: Dosya yüklenirken bilinmeyen bir hata oluştu.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
tr: Mesajınızı göndermeden önce şartları ve koşulları kabul etmeniz gerekmektedir.

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
tr: Bir veya daha fazla alanda hata bulundu. Lütfen kontrol edin ve tekrar deneyin.

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
tr: Mesajınız gönderilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Thank you for your message. It has been sent.
tr: Mesajınız için teşekkürler. Gönderildi.

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
tr: Yapılandırma hataları e-posta teslimatı ve diğer problemlere sebebiyet verebilir. İletişim formlarınızı şimdi doğrulayın.

en: Validate Contact Form 7 Configuration
tr: Contact Form 7 yapılandırmasını doğrulayın

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
tr: Yapılandırma doğrulanması tamamlandı. Geçersiz hiçbir contact form bulunamadı.

note: translators: %s: number of contact forms
en: Configuration validation completed. %s invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
tr[0]: Yapılandırma doğrulaması tamamlandı. %s geçersiz iletişim formu bulundu.
tr[1]: Yapılandırma doğrulaması tamamlandı. %s geçersiz iletişim formu bulundu.

en: Validate Configuration
tr: Yapılandırmayı doğrula

note: translators: %s: number of contact forms
en: Validate %s contact form now | Validate %s contact forms now
tr[0]: %s iletişim formunu şimdi doğrulayın
tr[1]: %s iletişim formunu şimdi doğrulayın

en: You are not allowed to validate configuration.
tr: Yapılandırmayı doğrulamaya izniniz yok.

en: Secret Key
tr: Gizli anahtar

en: Site Key
tr: Site anahtarı

en: Settings saved.
tr: Ayarlar kaydedildi.

en: Invalid key values.
tr: Anahtar değeri geçersiz.

note: Description of the plugin
en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
tr: Sıradan bir iletişim formu eklentisi. Basit ama esnek.

note: translators: title of your first contact form. %d: number fixed to '1'
en: Contact form %d
tr: İletişim formu %d

en: text area
tr: çoklu metin alanı

en: email
tr: eposta

en: text
tr: metin

en: Telephone number that the sender entered is invalid
tr: Gönderenin girdiği telefon numarası geçersiz

en: URL that the sender entered is invalid
tr: Gönderenin girdiği URL geçersiz

en: Email address that the sender entered is invalid
tr: Gönderenin girdiği eposta adresi geçersiz

en: Label
tr: Etiket

en: Submit button
tr: Gönder düğmesi

en: submit
tr: gönder

en: drop-down menu
tr: aşağı açılır menü

en: Questions and answers
tr: Sorular ve yanıtlar

en: Quiz
tr: Soru

en: quiz
tr: küçük soru

en: Sender does not enter the correct answer to the quiz
tr: Gönderici teste doğru cevabı girmiyor

en: Slider
tr: Kaydırıcı

en: Spinbox
tr: Döndürme kutusu

en: number
tr: sayı

en: Number is larger than maximum limit
tr: Sayı, en fazla sınırdan daha büyük

en: Number is smaller than minimum limit
tr: Sayı, en az sınırdan daha küçük

en: Number format that the sender entered is invalid
tr: Gönderenin girdiği sayı biçimi geçersiz

note: translators: %s: the path of the temporary folder
en: This contact form has file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
tr: Bu iletişim formunda dosya yükleme alanları var, ancak dosyalar için geçici klasör (%s) mevcut değil veya yazılabilir değil. Klasörü oluşturabilir veya iznini manuel olarak değiştirebilirsiniz.

en: Acceptable file types
tr: Kabul edilebilir dosya türleri

en: file
tr: dosya

en: Uploading a file fails for PHP error
tr: Dosyayı gönderme PHP hatasından dolayı başarısız

en: Uploaded file is too large
tr: Gönderilen dosya çok büyük

en: Uploaded file is not allowed for file type
tr: Yüklenen dosya izin verilmeyen dosya biçimi içeriyor

en: Uploading a file fails for any reason
tr: Dosyayı gönderme herhangi bir nedenden başarısız

en: Max
tr: En fazla

en: Min
tr: En az

en: Range
tr: Aralık

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Date field
tr: Tarih alanı

en: date
tr: tarih

en: Date is later than maximum limit
tr: Tarih, en fazla sınırdan daha geç

en: Date is earlier than minimum limit
tr: Tarih, en az sınırdan daha erken

en: Date format that the sender entered is invalid
tr: Gönderenin girdiği tarih biçimi geçersiz

en: Field type
tr: Alan türü

en: radio buttons
tr: radyo düğmeleri

en: checkboxes
tr: onay kutuları

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
tr: Bu iletişim formu CAPTCHA alanları içeriyor ama gerekli kütüphaneler (GD ve FreeType) sunucunuzda mevcut değil.

note: translators: %s: Path to the temporary folder
en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
tr: Bu iletişim formu CAPTCHA alanları içeriyor ama dosyalar (%s) için geçici klasör mevcut değil ya da yazılabilir değil. Klasörü oluşturabilir veya iznini el ile değiştirebilirsiniz.

en: Your entered code is incorrect.
tr: Girdiğiniz kod doğru değil.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
tr: Gönderenin girdiği kod CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) ile eşleşmiyor

en: Insert Tag
tr: Etiket ekle

en: Class attribute
tr: Sınıf özniteliği

en: Acceptance checkbox
tr: Kabul onay kutusu

en: acceptance
tr: kabul

note: translators: 1: property name, 2: method name
en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
tr: <code>WPCF7_ContactForm</code> nesnesinin <code>%1$s</code> özelliği <strong>artık erişilebilir değil</strong>. Bunun yerine <code>%2$s</code> yöntemini kullanın.

en: Untitled
tr: Başlıksız

en: Contact Form
tr: İletişim formu

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
tr: Kullanıcı girdisinin en az izin verildiği uzunluktan daha kısa bir alan var

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
tr: Kullanıcı girdisinin en fazla izin verildiği uzunluktan daha uzun bir alan var

en: There is a field that the sender must fill in
tr: Gönderenin doldurmak zorunda olduğu bir alan var

en: There are terms that the sender must accept
tr: Gönderenin kabul etmek zorunda olduğu koşullar var

en: Submission was referred to as spam
tr: Sunuş istenmeyen ileti olarak gönderildi

en: Validation errors occurred
tr: Onaylama hataları meydana geldi

en: Message Body:
tr: İleti gövdesi:

note: translators: %s: [your-subject]
en: Subject: %s
tr: Konu: %s

note: translators: %s: [your-name] [your-email]
en: From: %s
tr: Kimden: %s

en: Send
tr: Gönder

en: Your message
tr: İletiniz

en: Your email
tr: E-posta adresiniz

en: Your name
tr: Adınız

note: translators: %s: title of form-tag
en: Form-tag Generator: %s
tr: Form etiket üretici: %s

en: For more information:
tr: Daha fazla bilgi için:

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
tr: Verdiğiniz herhangi bir bilgi, izniniz olmadan hizmet sağlayıcıları ile paylaşılmayacaktır.

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
tr: Kullanmayı planladığınız hizmet ile bir hesaba önce kaydolmanız gerekebilir. Bunu yaptığınızda, hesabınızla hizmete erişmek için Contact Form 7'ye yetki vermeniz gerekir.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
tr: Bu ekranda, Contact Form 7 aracılığıyla kullanılabilir hizmetleri yönetebilirsiniz. API kullanmak, kullanılabilir herhangi bir hizmet ile işbirliği yapmayı sağlayacak.

en: There are also special mail-tags that have specific names, but do not have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
tr: Ayrıca, belirli adlara sahip olan ancak karşılık gelen form etiketleri olmayan özel posta etiketleri de vardır. Bunlar, form gönderimlerinin gönderenin IP adresi veya sayfanın URL'si gibi meta bilgilerini temsil etmek için kullanılır.

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
tr: Posta-etiketi aynı zamanda her Posta ve Posta (2) alanında kullanabileceğiniz köşeli parantezlerle kapatılan bir kısa koddur. Bir posta-etiketi bir form-etiketine karşılık gelen bir girdi alanından yapılan bir kullanıcı girdi değerini temsil eder.

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you do not need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
tr: Form etiketleri nispeten karmaşık bir sözdizimine sahip olsa da, form etiketleri eklemek için sözdizimini bilmeniz gerekmez, çünkü basit etiket oluşturucuyu kullanabilirsiniz (bu ekrandaki <strong>Etiket Oluştur</strong> düğmesi).

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
tr: Form-etiketi, bir form içeriğinde kullanılan köşeli parantezlerle kapatılan bir kısa koddur. Form-etiketi genelde bir girdi alanını temsil eder ve bileşenleri dört parçaya ayrılabilir: tür, adı, seçenekler ve değerler. Contact Form 7; metin alanlarının, sayı alanlarının, tarih alanlarının, onay kutularının, radyo düğmelerinin, menülerin, dosya gönderme alanlarının, CAPTCHA'ların ve küçük soru alanlarının birkaç türünü destekler.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
tr: <strong>Ek Ayarlar</strong>, kod parçacıkları ekleyerek bu iletişim formu davranışını özelleştirebildiğiniz bir yer sağlar.

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
tr: <strong>İletiler</strong> içinde, bu iletişim formu için kullanılan iletilerin çeşitli türlerini düzenleyebilirsiniz. Bu iletiler, gerekli bir alanı boş bıraktığınızda gördüğünüz doğrulama hata iletisi gibi nispeten kısa iletilerdir.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
tr: <strong>Posta (2)</strong>, Posta ile benzer çalışan ilave bir posta şablonudur. Mail (2) tek farkı sadece Posta başarılı olarak gönderildiğinde gönderilir.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
tr: <strong>Posta</strong>, kullanıcılar bunu gönderdiğinde bu iletişim formunun gönderileceği bir posta şablonunu (üstbilgiler ve ilet gövdesi) yönetir. Contact Form 7&#8217;nin posta-etiketlerini burada kullanabilirsiniz.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
tr: <strong>Form</strong>, HTML formunun içeriğidir. Bir öğe içinde izin verilen, seçmeli HTML kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Contact Form 7&#8217;nin form-etiketlerini burada kullanabilirsiniz.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
tr: <strong>Başlık</strong>, iletişim formunun başlığıdır. Bu başlık sadece bir iletişim formunu etiketlemek için kullanılır ve düzenlenebilir.

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
tr: Bu ekranda, bir iletişim formunu düzenleyebilirsiniz. İletişim formu aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
tr: <strong>Çoğalt</strong> - Bu iletişim formunu çoğaltır. Çoğaltılmış bir iletişim formu tüm içeriği orijinalinden devralır ancak farklı bir KİMLİĞE sahiptir.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
tr: <strong>Düzenle</strong> - Bu iletişim formu için düzenleme ekranına yönlendirir. Aynı zamanda iletişim formu başlığına tıklayarak bu ekrana ulaşabilirsiniz.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
tr: İletişim formları listesindeki bir satır üzerinde fare imlecini tutmak iletişim formunuzu yönetmenize izin veren eylem bağlantılarını görüntüleyecek. Aşağıdaki eylemleri yapabilirsiniz:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
tr: Bu ekranda, Contact Form 7 tarafından verilen iletişim formlarını yönetebilirsiniz. Sınırsız sayıda iletişim formlarını yönetebilirsiniz. Her iletişim formu benzersiz bir KİMLİĞE ve Contact Form 7 kısa koduna  ([contact-form-7 ...]) sahiptir. Bir iletişim formunu yazı ya da bir metin parçacığı içine eklemek için hedef içine kısa kodu ekleyin.

en: Mail-tags
tr: Posta etiketleri

en: Form-tags
tr: Form etiketleri

en: Available Actions
tr: Kullanılabilir eylemler

en: Overview
tr: Genel bakış

en: File attachments
tr: Dosya ekleri

en: Use HTML content type
tr: HTML içerik türünü kullan

en: Message body
tr: İleti gövdesi

en: Additional headers
tr: Ek başlıklar

en: Subject
tr: Konu

en: From
tr: Kimden

en: To
tr: Kime

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
tr: Aşağıdaki alanlarda, bu posta etiketlerini kullanabilirsiniz:

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
tr: Posta (2) bir otomatik yanıtlayıcı olarak kullanılan bir ek posta şablonudur.

en: Use Mail (2)
tr: Posta (2) kullan

en: Mail (2)
tr: Posta (2)

note: translators: date format, see https://www.php.net/date
en: Y/m/d
tr: d.m.Y

note: translators: %s: title of contact form
en: Edit &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; Düzenle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Author
tr: Yazar

en: Shortcode
tr: Kısa kod

en: Title
tr: Başlık

en: Additional Settings
tr: Ek Ayarlar

note: translators: %d: number of additional settings
en: Additional Settings (%d)
tr: Ek Ayarlar (%d)

en: Messages
tr: Mesajlar

en: Mail
tr: Posta

en: Support
tr: Destek

en: FAQ
tr: SSS

en: Docs
tr: Belgeler

en: Delete
tr: Sil

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Status
tr: Durum

en: You can also use this old-style shortcode:
tr: Ayrıca bu eski stil kısa kodu kullanabilirsiniz:

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
tr: Bu kısa kodu kopyalayın ve yazınızın, sayfanızın ya da metin parçacığı içeriğinizin içine yapıştırın:

en: Enter title here
tr: Başlığı buraya girin

en: Save
tr: Kaydet

en: You are not allowed to edit this contact form.
tr: Bu iletişim formunu düzenlemenize izin verilmiyor.

en: Spam filtering with Akismet
tr: Akismet ile spam filtreleme.

en: Contact Form 7 needs your support.
tr: Contact Form 7nin desteğinize ihtiyacı var.

en: Dismiss
tr: Kapat

note: translators: 1: version of Contact Form 7, 2: version of WordPress, 3: URL
en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
tr: <strong>Contact Form 7 %1$s, WordPress %2$s veya daha yükseğini gerektirir.</strong> Lütfen önce <a href="%3$s">WordPress'i güncelleyin</a>.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Contact form deleted.
tr: İletişim formu silindi.

en: Contact form saved.
tr: İletişim formu kaydedildi.

en: Contact form created.
tr: İletişim formu oluşturuldu.

en: Search Contact Forms
tr: İletişim formlarını ara

en: Error in deleting.
tr: Silerken hata oldu.

en: You are not allowed to delete this item.
tr: Bu öğeyi silmenize izin verilmiyor.

en: You are not allowed to edit this item.
tr: Bu öğeyi düzenlemenize izin verilmiyor.

en: Integration
tr: Bütünleştirme

en: Contact Forms
tr: İletişim formları

en: Edit Contact Form
tr: İletişim formunu düzenle

en: Contact
tr: İletişim
